Cena od do

Nasz numer konta
WIELKA WYPRZEDAŻ
Wyprzedajemy archiwalne numery miesięcznika Niezbędnik pedagoga, psychologa, wychowawcy. Artykuły pisane przez pedagogów i psychologów praktyków, poruszające gorące tematy wychowawcze. Mnóstwo gotowych scenariuszy zajęć. Cena tylko 8 zł.

Twoja przegladarka nie ma zainstalowanego : Adobe Flash Player

Jak oceniasz nasze książki?

Pedagogika / Wychowanie|Pedagogika / Wychowanie»Poradniki Billa Rogersa

Trudna klasa

Ilość:
Cena:39.90PLN

Bill Rogers
Trudna klasa. Opanować, wychować, nauczyć...
O Autorze:
Bill Rogers to znany w świecie anglosaskim konsultant edukacyjny, który w szkołach i na uniwersytetach prowadzi dla nauczycieli i dyrektorów szkół seminaria w dziedzinie szkolnych strategii kierowania zachowaniem uczniów, utrzymania dyscypliny podczas lekcji, skutecznego nauczania, panowania nad stresem i opieki nad nauczycielami. Jest znany ze swej wrażliwości na nauczycielskie troski i potrzeby, a także z praktycznego podejścia do problemów. Książka ta jest wynikiem jego własnych doświadczeń z pracy w szkołach w Wielkiej Brytanii i Australii, a także jego wieloletniej pracy szkoleniowej wśród nauczycieli.

W jakimś momencie swojej kariery każdy nauczyciel napotyka trudną klasę. Kiedy to się stanie, zaczyna odliczać czas do końca dnia, semestru, roku. Pomimo tego, że trudna klasa stanowi olbrzymie wyzwanie, nie musi zdominować życia nauczyciela. W tej książce Autor omawia na praktycznych przykładach skuteczne strategie, które można wprowadzić, by przezwyciężyć syndrom trudnej klasy. Istnieje kilka podstawowych elementów tych strategii: - Zidentyfikowanie, co sprawia, że klasa jest trudna - Utworzenie planu zachowania klasy - Rozwinięcie strategii koleżeńskiego wsparcia – Stworzenie strategii postępowania z trudnymi uczniami po lekcji - Zmiana wzorców złego zachowania – Stworzenie systemu pomocy nauczycielom na zastępstwie w trudnej klasie. Każdy z tych elementów jest dokładnie omówiony i zilustrowany przykładami.
Podstawowe przesłanie dokumentowane przez autora w tej książce jest następujące: pojedynczy nauczyciel nie ma szans na opanowanie trudnej klasy, ale stworzenie dobrej strategii szkoły, opartej na współpracy i wzajemnym wsparciu nauczycieli, może zdziałać cuda. Bill Rogers pokazuje, jak w praktyce takie strategie można tworzyć i wprowadzić w życie.
Jest to książka napisana przez praktyka, który doskonale wie, jakim wyzwaniem jest praca nauczyciela i dlatego polecamy ją wszystkim nauczycielom i dyrektorom szkół, niezależnie od stażu pracy i doświadczenia. Polecamy ją też studentom pedagogiki i kierunków nauczycielskich – ta książka spowoduje, że Wasze wejście do szkoły będzie dużo lepsze, skuteczniejsze i spokojniejsze.

Skrócony spis treści:
1. Co sprawia, że klasa jest trudna?
2. Spotkania klasowe
3. Opracowanie grupowego (klasowego) planu zachowania
4. Wprowadzanie klasowego planu zachowania metodą wzmocnień grupowych
5. Ustalenie zasad współpracy z klasą